Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

czwartek, 10 listopada 2016

,,Diabeł ubiera się u Prady" Lauren Weisberger

Czy kiedykolwiek byliście w stanie nadmiernego wyczerpani? Jeśli tak, to jesteście jak Andrea Sachs. Dziewczyna z prowincji, która mieszka na kanapie u swojej przyjaciółki Lily przechodzi chwilowo kryzys. Chce pracować w gazecie ,,New Yorker", lecz nie ma wystarczającego doświadczenia. Za namową przyjaciółki i chłopaka Alexa Andy rozsyła swoje CV różnym gazetom. Nieoczekiwanie jest poproszona na rozmowę kwalifikacyjną w magazynie modowym ,,Runway". Na spotkanie w tak prestiżowej firmie przychodzi nie przygotowana. Albowiem jest to magazyn podążający za najnowszymi trendami. Andrea nie potrafi rozróżnić nawet podstawowych marek ubrań. Zna wszystkich redaktorów wielu magazynów, wszystkich oprócz pracowników ,,Runway". Nawet nie ma pojęcia o ich szefowej- Mirandzie Priestly. Bogini mody nie wydaje się zachwycona Andreą, lecz z braku czasu na poszukiwanie nowej asystentki dziewczyna dostaje pracę, za którą dałoby się zabić miliony dziewcząt. Do świata magazynu Andy wprowadza starsza asystentka Mirandy - Emily. Nowe miejsce pracy dziewczyny wypełniają ludzie przeraźliwie chudzi i piękni, a także od stóp do głów ubrani w same markowe ciuchy. W pierwszym miesiącu Andy się poszczęściło - Miranda wyjechała na swoje coroczne wakacje, przez ten czas dziewczyna ma czas zadomowić się w redakcji, przyjąć instrukcje dotyczące pracy od Emily. Mimo braku szefowej Andy i jej nauczycielka nowego zawodu mają dużo pracy, Miranda nie daje im spokoju mimo że jest za granicą to cały czas ma jakieś ważne sprawy dla swoich asystentek. Andy ledwo co żyje, ma mało czasu dla rodziny, Lily i Alexa. A to dopiero początek, jednak co chwilę musi sobie przypominać, że "po roku pracy u Mirandy będzie mogła pracować gdzie tylko chce" i "miliony dziewczyn dałoby się pokroić za tę pracę". Gdy tylko szefowa "z piekła rodem" wraca Andy jest co raz gorzej musi wykonywać wiele rzeczy jednocześnie, ubierać się u znanych marek- w czym pomagają jej koledzy z działu modowego. Lily i Alex mogą się pogodzić z tym, że Andy nie ma dla nich czasu: ,,Andy, ta praca nie jest już tylko pracą, na wypadek, gdyby to uszło twojej uwagi, wchłonęła całe twoje życie!"
Czy Andy przetrwa rok u Mirandy? Czy nie zaprzepaści swoich relacji z rodziną, Lily i Aleksem? A może wydarzy się coś kompletnie niespodziewanego i odmieni to Andy?
Koniecznie sami przeczytajcie :)
I... jak zwykle zapraszam was na mojego facebook'a: https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz