Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Warszawa

Tak, wiem. Tytuł bardzo ogólnikowy. We wcześniejszych planach brzmieć: ,,Czego nauczyła mnie Warszawa?", jednak po dłuższych określeniach chciałam ją także opisać inaczej niż zamierzałam w pierwotnych planach.

Zapewne jak każdy Polak wie jest to stolica Polski. Zagraniczne media opisują nas i nasz kraj jako zacofany. Częściowo to prawda. Lecz nie zawsze jest dobrze, jeśli wszystko jest ulepszone i bardziej nowoczesne.

Warszawa to przede wszystkim miasto piękne i pamięci. Gdziekolwiek nie byłam w stolicy to miałam ochotę stać kilka godzin w miejscu i robić zdjęcia. Z pewnością są piękniejsze stolice i miasta, jednak "cudze chwalicie, swego nie znacie". Cieszmy się tym co mamy.

Mnóstwo ludzi. Nie tylko mieszkańcy Warszawy i pracujący w niej ludzie, ale także turyści także z zagranicy. Liczne wycieczki z innych krajów zachwycały się obiektami przyrodniczymi i historycznymi.

Najbardziej zaskoczyła mnie otwartość i kultura ludzi. Nie spodziewałam się rozdawania róż na ulicach, przytrzymywania drzwi nawet w głupiej biedronce czy na porządku dziennym używania takich słów jak:"przepraszam", "dziękuję", "miłego dnia", "w czymś pomóc?".


Mimo moich licznym wyjazdów do Warszawy ten mnie najbardziej zaskoczył. Było to miłe odczucie, sympatia do jakiegoś miejsca, której mało kiedy doświadczam.Pomimo, że już posty powinny się pojawić w poniedziałki i w piątki to jednak zapraszam do polubienia mojej strony na facebook'u aby mieć szybszy dostęp do informacji -------->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/

5 komentarzy:

 1. Masz rację. Warszawa to piękne miejsce. :) / Titka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne i niesamowite :) Bogate w historię i kulturę.

   Usuń
  2. Zgadzam się w 100%. Ты правильно говоришь. :) /Titka

   Usuń
  3. Ta dzisiejsza lekcja 😂😂😂

   Usuń
 2. Titka / ������

  OdpowiedzUsuń