Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

piątek, 3 lutego 2017

,,Kochając pana Danielsa" Brittainy C. Cherry

Ashlyn, dziewiętnastolatka, dziewczyna po przejściach, mieszkająca z mamą i siostrą bliźniaczką. Ojciec zostawił ich kilka lat temu od tego czasu dziewczyny mieszkały z rodzicielką, która bardziej uwielbiała drugą córkę Gabby. Siostry chociaż bardzo zżyte, nie chodziły razem do klasy. Ashlyn w dzieciństwie dużo chorowała i edukację rozpoczęła później niż osoby w jej wieku. Po wielu latach, po odejściu jej ojca czeka ją kolejne dramatyczne przeżycie-śmierć jej ukochanej siostry, chorej na nowotwór. Jest to największa tragedia w jej życiu.
 ,,Czasami, kiedy za kimś tęsknisz, możesz się skupić wyłącznie na swoim smutku po odejściu tej osoby. Niekiedy jednak lepiej jest skupić się na wspomnieniach, które wywołują radość."
Matka się do niej nie odzywa, musi się przenieść do ojca i chodzić do szkoły, w której jest wice dyrektorem.
,,Czasami życie potrafi dać w dupę."
Jednak w podróży do nowego miejsca zamieszkania poznaje niesamowitego chłopaka, który cierpi tak samo jak ona.
,,Zostaw za sobą przeszłość, by przyszłość mogła nadejść."
 Zaprasza ją na swój występ do klubu. U ojca Ashlyn przeżywa szok, poznaje jego nową rodzinę. Znajomość z poznanym chłopakiem Danielem szybko się rozwija. Dziewczyna ma nadal w pamięci swoją siostrę. Wykonuje pozostawioną przez nią listę rzeczy do zrobienia, a gdy wykona jakieś zadanie czyta zaadresowany specjalnie na tę okazję list od zmarłej bliźniaczki. Największy szok spotyka dziewczyną i Daniela w pierwszy dzień szkoły.
,,Szkoda,że ci mili musieli cierpieć, bo-jak wiadomo-ich serca bolą najbardziej"
 Czy to co się wtedy stanie zniszczy wspaniale zapowiadającą się relację? Koniecznie sami przeczytajcie.
,,Bycie młodym to jednocześnie przekleństwo i dar. To wiek, w którym bajki przestają istnieć, a Święty Mikołaj nie jest realny, jednak część naszych serc chce krzyknąć: „A co, jeśli…?”.
To czas, w którym człowiek odczuwa wszystko intensywnie, choć wszyscy wokół twierdzą, że przesadza."Jest to książka jak najbardziej godna polecenia. Przejmująca opowieść o trudnej miłości dziewczyny i chłopaka po przejściach. Trafiła do mnie przez przypadek. Zakochałam się już we wspaniałej okładce, której książka dorównała, a nawet o wiele przerosła. Jak i moje oczekiwania.
,,Nim ją poznałem, nie wiedziałem, co to życie. Po niej nigdy nie poznam, co to śmierć."


Jeżeli chcecie się dowiadywać o takich recenzjach jak ta to zapraszam na facebook'a ----->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/


6 komentarzy:

 1. Świetnie tak bardzo interesujesz się literaturą:)
  Tak trzymaj:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po opisie książka wydaje się fajna,ale jednak bardziej dla pań... Ja to jednak za porządną sensacją jestem,ale masz fajny styl pisania. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Innym razem opiszę coś innego. Mam nadzieję, że się spodoba.
   Dziękuję.
   Również pozdrawiam :)

   Usuń