Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

wtorek, 8 sierpnia 2017

Kody Keplinger ,,Duff. Ta brzydka i gruba"

Mieliście tak kiedyś, że po obejrzeniu filmu koniecznie chcieliście przeczytać książkę? Ja tak. Często tak mam.
Zupełnie nie wiem dlaczego, ale lubię oglądać film przed czytaniem. A odwrotnie nigdy.
Do tej książki ciągnęła mnie jeszcze bardziej, gdyż została polecona przez osobę godną zaufania co do książek rzecz jasna.


O autorce nie będzie wiele.
Zasłynęła z powieści ,,Duff. Ta brzydka i gruba", na podstawie której powstała ekranizacja o podobnym tytule ,,The Duff".
Przed wydaniem, swoją powieść publikowała na wattpadzie. Po wielkim sukcesie ,,Duff" Napisała jeszcze kilka historii, jednak nie są one przetłumaczone na język polski.


Patrząc ze sporej odległości możemy powiedzieć, że siedemnastoletnia Bianca wiedzie idealne życie. Przyjaciele, dyskoteki, wypady. Jednak to nie jest to co jej się podoba. Pokazuje się z przyjaciółkami, aby nie zrobić im przykrości, aby się od niej nie odwróciły.
,,Czy na tym właśnie polega zabawa? Serio? Na kiwaniu się co tydzień do tego samego dudniącego techno? Bosko! Na próbach poderwania któregoś spoconego futbolisty erotomana? I porozmawiania z nim o czymś istotnym, na przykład o polityce albo filozofii, w trakcie symulowania stosunku na parkiecie? Rzeczywiście, już lecę."
Chce być fajna i przebojowa.
Jednak w głębi siebie i swego serca nie czuje się taka.
I wtedy pojawia się on, na jednej z "przymusowych" imprez, Wesley. Straszny arogant, jeden z największych szkolnych podrywaczy, kochający tylko siebie.
Właśnie na tej imprezie Wes oznajmia Biance, że jest duff'em, czyli tą brzydką i grubą. Chłopak tłumaczy, że w każdej grupie znajduje się duff. W jego tez jest, lecz nie jest nim on.
,, - Każde z nas jest pieprzonym duffem.
- Ja nie - odpowiedział ze zwykłą pewnością w głosie.
- Tylko dlatego, że nie masz żadnych przyjaciół.
- Ach. No tak. Racja."
Tego dnia świat Bianci się rozpada, nie dość, że mieszka z tatą, a mama jeździ po świecie, to jeszcze zostaje duff'em.
Jednak zagłębia się w pewną znajomość z całkiem przystojnym chłopakiem.
Niestety jest nim Wes i jest to relacja czysto fizyczna . Przez chłopaka odsuwa się od swoich najbliższych przyjaciółek.
Ale wszystko ma tez swoje dobre strony. Dzięki umocnieniu tej znajomości nabiera przeświadczenia, że nie tylko ona ma problemy.Książka godna polecenia i dlatego tutaj się znalazła.
Ciekawa, pomimo obejrzenia wcześniej filmu, który nawet dwa razy obejrzałam.
Zabawna, również pomimo filmu, w którym było sporo zabawnych rzeczy, ale trzeba przyznać, że w tym wypadku książka go przewyższa.
Można ją czytać i przez cały czas się śmiać.
Film i książę można uznać za dwie zupełnie inne historie i naprawdę warto przeczytać książkę jak i obejrzeć film.

fb--->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/2 komentarze:

  1. Oglądałam ten film jest świetny! Książki nie miałam okazji czytać ale skoro tak ją zachwalasz to z chęcią do niej zajrzę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie czytaj :) Warto. Treść jest sporo bogatsza niż ta filmowa :)

      Usuń