Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Nicholas Sparks ,,Od pierwszego wejrzenia"

Po Pamiętniku Sparksa byłam nadal zaciekawiona autorem jak i ekranizacjami na podstawie jego książek takich jak ,,Dla Ciebie wszystko" czy ,,Ostatnia piosenka". Wiele tez słyszała o ,,Od pierwszego wejrzenia". Więc przeczytałam i przyszedł czas na pojawienie się recenzji tej książki tutaj.


Nicholas Spark jest nazywany królem romansu, a tak po prostu to amerykański pisarz i scenarzysta, autor licznych światowych bestselerów. Sześć z jego książek zostały zekranizowane, a do kilku innych prawa zostały sprzedane wytwórniom filmowym. Na swoim koncie ma około 30 książek. 


Gdy czytałam nie wiedziałam. Książka jest drugą częścią Prawdziwego cudu. Pochodzi z cyklu o takiej samej nazwie. Czytając nie zauważyłam, że to nie jest pierwsza część, nawet pomimo paru niedomówień. Jednak wszystko było naprawdę dobrze objaśnienie. Więc spokojnie możecie czytać, nie martwiąc się, że nie przeczytaliście pierwszej części cyklu.


Jeremy Marsh ma wszystko: świetną pracę, mieszkanie, przyjaciół, życie w wielkim mieście, Nowym Yorku. 
Wykonując pewne obserwacje do artykułu, który zostanie zamieszczony w gazecie, w której mężczyzna pracuje. Jeremy przyjeżdża do Boonie Creek, miasteczka, aby wyjaśnić sprawę nawiedzonego cmentarza. 
Jednak w wiejskiej miejscowości, w której wszyscy wszystko wiedzą o wszystkim i o wszystkim, dziennikarz poznaje śliczną bibliotekarkę Lexie Darnell. Między nimi rodzi się pewne uczucie. 

Dziewczyna jest w ciąży. Jeremy postanawia rzucić wszystko dla ukochanej, chociaż dopiero tak krótko się znają, oświadczyć się jej i zamieszkać razem w Boonie Creek. 
Przyjaciele mężczyzny nie są z tego powodu zadowoleni, jednak większość swoich uczuć chowają pod maską. Wiedzą, że Jeremy zrobi wszystko, aby być z Lexie. 
,,Zgoda, nie wie o niej wszystkiego, ale mają przed sobą całe życie. Będzie się jej uczył, a ona będzie uczyła się jego, i stopniowo oswoją się ze swoimi przyzwyczajeniami. Och, zdawał sobie sprawę, że czekają ich różne niespodzianki - one zawsze się zdarzają - ale jest to nieodłącznie związane z życiem we dwoje."
Jednak wszelkie sprawy komplikują się w tym małym miasteczku, z którego pochodzi dziewczyna. Jeremy musi mieszkać w hotelu, razem z ukochaną kupują dom, samochód, mężczyzna nie ma weny do pracy. 
,,Pieniądze znikały z jego kont, jak gdyby wysysał je wampir na sterydach."

,,To, co się dzieje między wami, cały ten stres, na który jesteście ostatnio narażeni...to jest po prostu życie. A życie ma zazwyczaj tendencje do rzucania kłód pod nogi, kiedy człowiek najmniej się tego spodziewa. W każdym związku zdarzają się wzloty i upadki, wszystkie pary się kłócą. Rzecz polega na tym, że jesteście parą, a pary nie mogą funkcjonować bez zaufania..."

Do tego dochodzą jeszcze tajemnicze mejle, skierowane do Jeremy'ego, że niby nie jest ojcem dziecka. 
,,...stał się podejrzliwy, a przecież nie miał powodu, by jej nie ufać."
Tajemnica, którą naprawdę trzeba rozwikłać czeka na naszego bohatera.Gdybym przeczytała ,,Prawdziwy cud" z pewnością ,,Od pierwszego wejrzenia" byłoby dla mnie książką idealną. Jednak jest wciąż książką bardzo dobrą.
Pominięć niektórych spraw bym nie zauważyła, gdybym przeczytała pierwszą część. Ale nie będziemy się nad tym rozwodzić. Idealna książka. 
Jednak w niektórych momentach Sparks jest zbyt okrutny. 
Śmiało możemy nazywać go królem romansu, jednak ja poczekam jeszcze trochę, do przeczytania jego trzeciej książki. W ,,Od pierwszego wejrzenia" autor uświadamia nam, że nawet krótka miłość jest naprawdę trwałym i niezwyciężonym uczuciem. 

Już niedługo na blogu:
,,Wonder Woman"
A jakiś czas później:
,,Drugie życie Bree Tanner"


                               fb------>https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz