Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

czwartek, 28 grudnia 2017

Nicholas Sparks ,,Ostatnia piosenka"


Tytuł: ,,Ostatnia piosenka”
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 448
Data wydania: 05.05.2010 r.

Dlaczego czytam Sparksa? Wszystkiego w życiu trzeba spróbować nawet książek tego pisarza. Nie jest się ekspertem po przeczytaniu jednej książki, należy ich przeczytać tysiąc. Nie mogę się uważać za znawczynię książek po przeczytaniu zaledwie czterech jego książek. W ostatnich miesiącach to nadrabiałam. Wybór padł na ,,Ostatnia piosenkę". Dlaczego? Oglądałam ekranizację tej książki, która wydawała się całkiem ciekawa, emocjonująca i oczywiście wzruszająca.


Nicholas Spark jest nazywany królem romansu, a tak po prostu to amerykański pisarz i scenarzysta, autor licznych światowych bestselerów. Sześć z jego książek zostały zekranizowane, a do kilku innych prawa zostały sprzedane wytwórniom filmowym. Na swoim koncie ma około 30 książek.

Ronnie, kiedyś piękna dziewczyna o jedynym w swoim rodzaju humorze, bez wad, do tego niesamowicie utalentowana.
Lecz teraz to nie kiedyś.
Wszystko się zmieniło.
Jej rodzice się rozstali, składając winę na ojca postanowiła, że nie będzie się z nim kontaktowała, nie widziała się już z nim całe trzy lata.
,,Trzeba coś kochać, żeby to znienawidzić."
To właśnie przez niego stała się tą niegrzeczną nastolatką, chodzącą po klubach i dyskotekach, mającą cały świat i wszystkie nakazy za nic.
Ma wiele za uszami, parę kradzieży, kilka razy złamała prawo.
Porzuciła wszystko. Dlaczego? Zawiodła się. Jej życie zapowiadało się pięknie. Szczęśliwa rodzina, przyjaciele, studia w prestiżowej szkole Julliard .
Od tego czasu minęły 3 lata, rozpoczynają się wakacje. A gdzie ona je zacznie i skończy? W domu ojca, którego nienawidzi, razem z młodszym nieco irytującym bratem Jonahem.
To ma być intensywne lato, oczywiście w złość Ronnie.
Jednak czy nad morzem, gdzie możesz robić praktycznie wszystko co zapragniesz może być tak źle?
Dobro czy zło? Trudne pytanie. W  życiu dziewczyny pojawiają się nowi znajomi, Ci słynni z przekrętów, jak i pewien przystojny chłopak Will, który wydaje się być zainteresowany dziewczyną.
Mimo intensywnego życia Ronnie dostrzega zmiany zachodzące w ojcu. Każdego dnia coraz gorzej wygląda, słabiej sobie radzi.
Może być to jeden z jej najlepszych okresów w życiu. albo najgorszych. Zależy od losu i od perspektywy.


Książki Sparksa są ciężkie, większości z nich nie czyta się lekko, musimy poświęcić nieco czasu w celu zapoznania się z jego twórczością. Nadrabiają to swoim przesłaniem. Nie ważne czy są o smutku czy chorobie, są piękne, mają w sobie to coś.
,,Ostatnia piosenka" pod tym względem nie różni się od innych dzieł króla romansu. Książkę bardzo szybko się czytało. Na początku było trudno, styl Sparksa nie bardzo mi pasował, lecz każda strona wchłaniała mnie w opowieść coraz bardziej.
Cała historia namawia nas do przyjrzenie się naszym relacjom z bliskimi nam osobami, bądź znanymi nam ludźmi. Uświadamia, że nigdy nie jest za późno na zmianę nastawienia i cieszenie się każdą chwilą.
Historia Ronnie, jej chłopka, przyjaciół, brata oraz ojca wyzwala w nas milion uczuć, podnosi nas na duchu, zabiera nam nadzieję, uszczęśliwia nas.

Moja ocena: 8/10

,,Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu."
                                                              Już niedługo na blogu:

                                                    ,,Diabli nadali" Olga Rudnicka                                                           Social media:

                      Fb-->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-542786129387331/

                      Ig--->isiaaa_n_books

                      Snapchat---->isiaaa_n


15 komentarzy:

 1. "Ostatnia piosenka" to jedna z moich ulubionych piosenek Sparksa

  OdpowiedzUsuń
 2. Film już widziałam, ale nie wiem czy skuszę się na książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "ostatnią piosenkę" polecam! Cudowna ,magiczna książka ♥

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja polecam również książki tego autora i zapraszam do mnie stelladj.blogspot.com między innymi na post z podpisywania książek Nicholasa Sparksa

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię czytać Sparksa! Moje ulubione książki tego autora to "Pamiętnik" i "List w butelce". Polecam! Z chęcią sięgnę po kolejną jego książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam ekranizację, książki jeszcze nie miałam przyjemności czytać :)
  Nawet dzisiaj w tv będzie film, z chęcią zasiądę przed telewizor :D
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tego pisarza! :)
  http://nouw.com/flaviagutowska

  OdpowiedzUsuń
 8. What's up, this weekend is fastidjous in favor of me, as this point in time i am reading this impressive educational article here at my residence.

  OdpowiedzUsuń