Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

sobota, 2 grudnia 2017

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"


Tytuł: ,,Ekspozycja"
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 480
Data wydania: 12.08.2015 r.

Czasami ludzie są kimś więcej niż geniuszami. Ich zdolności są bardziej niż wybitne. Jedną z takich osób jest Remigiusz Mróz. Wielki człowiek, jeszcze większy umysł. Książki tak mądrej osoby są genialne, czytając je, my także nieco się rozwijamy. Niestety muszę się przyznać, że ,,Ekspozycja" to dopiero moja druga książka Mroza. Pierwszą była historia o tytule ,,Behawiorysta". Szczerze mówiąc nie byłam przekonana do książek Mroza, a tym bardziej do ich tajemniczych opisów.

Remigiusz Mróz jeden z najwybitniejszych ludzi XXI wieku, twórca kultury, idol czytelników i człowiek nieprzeciętnie inteligentny. Pisarz, który wydaje książki co kilka miesięcy i każda z nich staje się bestsellerem. Czego chcieć więcej? Każde słowo pana Mroza jest genialnym słowem, każda strona jego książki jest częścią czegoś wielkiego. Wystarczy już tego wychwalania, czas przejść do samej książki.

Wiktor Forst to człowiek jedyny w swoim rodzaju wysportowany, inteligentny, szybko kojarzący fakty, nieco staroświecki, lecz w podobnym stopniu nowoczesny. Zawsze ubierający się w czarno-czerwoną kraciastą koszulę. Piastuje stanowisko komisarza w polskiej policji. Niestety nie jest bez wad, przez co ma sporo za uszami. To tłumaczy dlaczego nie zajmuje wyższej pozycji w polskiej policji.Jednak czekają ją ciężkie chwile. Zawsze powtarza, że najlepiej
,,Gasić obecne pożary, potem przejmować się tymi, które dopiero wybuchną."
Pewnego dnia Forst wyrusza na akcję.
Na giewonckim krzyżu znaleziono trupa. Powieszonego. Po wnikliwych badaniach nasz komisarz oświadcza iż było to zaaranżowane. Zaś po dłużysz badaniach stanu zdrowia nieszczęśnika, znajduje w jego przełyku antyczną monetę. Szykuje się długi proces tropienia zabójcy, a Wiktor Forst jest jedynym człowiekiem, który go może znaleźć.
Jest jedynym człowiekiem, który posiada tak doskonały zmysł i taką wiedzę, aby wytropić zabójcę, który pozostawia mu tropy.


Remigiusz Mróz jest człowiekiem tworzącym doskonałe historie, nie potrzebujące udoskonaleń, zagmatwane, a jednocześnie satysfakcjonują czytelnika. ,,Ekspozycja" jest jedną z tych genialnych książek, jednocześnie popularną, idealną dla każdego. Zaś z drugiej strony nie wszyscy czytają kryminały, zaś wszyscy czytają Remigiusza Mroza, prawie wszyscy.

Każda strona, każdy rozdział, jak i cała książka to wielka dawka emocji, nowy zastrzyk energii, zawierający mnóstwo wiedzy.  Ciężko się oderwać od tak dobrze napisanej powieści. Jest wejściem w inny świat, pełen tajemniczości i niebezpieczeństwa.
Historia opowiadana jest z wielu stron Wiktora Forsta, pośrednich osób, jak i przyszłej ofiary. Zaciekawia to czytelnika i zachęca do dalszego czytania.

,,Ekspozycja" to przede wszystkim mnóstwa dawka wiedzy, inteligentni bohaterzy cały czas pogłębiają swoje informacje, przekazując je również czytelnikowi.

Książki Mroza nie dostarczają nam jedynie dreszczyku emocji, kropelki wiedzy są naszą ostoją, motywacją do rozwijania własnych zainteresowań.


.Już niedługo na blogu:

Znajdziecie mnie:
Fb--->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-542786129387331/
Instagram--->isiaaa_n_books
Snapchat---->isiaaa_n3 komentarze:

  1. Muszę koniecznie nadrobić książki tego autora, to jedno z moich czytelniczych postanowień na Nowy Rok.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja mama go uwielbia. W takim razie ja też sięgnę po Mroza. Ostatnio mówili w DDTVN że on i Bonda są parą... Ciekawy związek się zapowiada.

    OdpowiedzUsuń