Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

sobota, 16 września 2017

Król romansu, czyli Nicholas Sparks i ,,Spójrz na mnie"

Kolejna książka tego niesamowitego pisarza, która z opisu wydawała mi się dosyć dziwna, ale to co jest dziwne lub tajemnicze należy sprawdzić.A to, że pokochałam Sparksa było dodatkowym powodem do sięgnięcia po tę książkę.


Nicholas Spark jest nazywany królem romansu, a tak po prostu to amerykański pisarz i scenarzysta, autor licznych światowych bestselerów. Sześć z jego książek zostały zekranizowane, a do kilku innych prawa zostały sprzedane wytwórniom filmowym. Na swoim koncie ma około 30 książek.


Colin nie był typowym dzieckiem, miał problemy w rodzinie, w szkole, z agresją i alkoholem.
,,Faceci chodzą do barów zwykle z czterech powodów: upić się, spotkać z kolegami, poderwać dziewczynę albo się bić. Ja chodziłem ze wszystkich czterech."
Zmieniał szkoły jak rękawiczki w końcu rodzice wysłali go do szkoły wojskowej. Do tego dochodziły zatargi z policją. W chwili gdy poznajemy Colina, studiuje, uczestniczy w walkach MMA, pracuje przy barze, ma policję na karku i stara się być przyzwoitym człowiekiem.

Maria Sanchez wydaje się być idealną kobietą, spokojna, pełna planów, mająca dobrą pracę. Właśnie wraca do swojego rodzinnego miasta, aby zacząć pracę w prestiżowej kancelarii. Jednak staje się ofiarą stalkingu. Gdy ktoś przekuwa jej opony poznaje Colina. Boi się go, gdy ten po walce MMA z poobijaną twarzą oferuje jej pomoc w ciemną noc, na ciemnej drodze.
Dalej będzie jeszcze gorzej.
Ale co dwie głowy to nie jedna. Tylko czy te dwie głowy się dogadają.
,,Rozumienie innych oznacza rozumienie siebie i na odwrót."


Po raz kolejny Sparks obronił swój tytuł króla. Jednak takiej książki po nim się nie spodziewałam. Wątek miłosny akurat jest prosty, no może nie do końca, gdyż nie wiemy czy ukazana relacja się uda.
Nicholas spróbował nadać tajemniczości i grozy tej historii i to mu się naprawdę udało. Gdy książka wychodziła wszyscy o niej rozmawiali i prawidłowo. Jest naprawdę świetna. Jak wszyscy mówią nikt nie spodziewał się takiego zakończenia jakie wyszło.                                               Ogólne informacje:
                                              Tytuł:,,Spójrz na mnie"
                                              Autor: Nicholas Sparks
                                              Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
                                              Tłumaczenie: Głębicka-Frąc Maria
                                               Liczba stron:512
                                               Data wydania:28.09.2016r                                                      Już niedługo na blogu:
                                         Najciekawsze premiery książkowe września(kliknij tutaj)

Fb---->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/?ref=bookmarks
Ig----->isiaaa_n_books

1 komentarz:

  1. Jestem fanką Sparksa od dawna, także z przyjemnością sięgnę po jego kolejną książkę :)
    www.ostatni-akapit.com

    OdpowiedzUsuń