Polecany post

Jay Asher ,,13 powodów"

Tytuł: ,,13 powodów" Autor: Jay Asher Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis Tłumacz: Anna Górska Liczba stron: 272 Data wydania: 28....

wtorek, 13 czerwca 2017

J.K.Rowling i jej hitowy ,,Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Czy jest na tym świecie  ktoś kto jeszcze nie słyszał o Harrym Potterze? Wątpliwe.

Autorka po wielu latach postanowiła nas zachwycić kolejną książką o świecie czarodziejów. Tym razem opowiadającą nie o Harrym Potterze, lecz o jego synu-Albusie Severusie Potterze.

Niestety nie jest to typowa książka, lecz scenariusz spektaklu teatralnego pisany nie tylko przez J.K.Rowling, ale również Jacka Thorne'a i Johna Tiffany'ego.

Harry Potter po wygranej wojnie nie pragnął już sławy, wolał się skryć w cieniu, zostając pracownikiem ministerstwa. Ma żonę i trójkę dzieci- James'a, Albus'a Severus'a i Lily.

Jednak to Albus stawia kłopoty. Nie pocieszony tym, że dostał się do Slytherinu chce zwrócić na siebie uwagę ojca.
Chłopiec nie radzi sobie ze sławą rodziciela,  chce się odciąć od niej, lecz nie potrafi. Dodatkowych problemów przysparza mu nieumiejętność latania i kłopoty z czarowaniem. Bo co to za czarodziej nie potrafiący używać różdżki?
,,Albus Potter. Jedna wielka pomyłka. Nawet portrety się odwracają, kiedy wchodzi po schodach."


Biedny Albus znajduje sobie przyjaciela-Scorpiusa, który jest synem Draco, lecz cieszy się sławą.
Ale kto chciałby mieć taką sławę w lepszym świecie czarodziejów? Nikt, nawet Scorpius się brzydzi plotek dzięki, którym stał się sławny. Opowiadają one o tym, że n ie jest synem Draco tylko samego Lorda Voldemorta.
Chłopców łączy odrzucenie.
,,,,Nie da się uchronić młodych ludzi przed krzywdą. Cierpienie musi przyjść i przyjdzie."
Razem chcą pomóc ojcu Cedrika Digorry'ego i wrócić do przeszełości. Ale Scorpius chce się dowiedzieć jaka jest jego prawdziwa przeszłość.

,,Doskonałość jest poza zasięgiem ludzkości, poza zasięgiem magii. W każdej pięknej chwili szczęścia kryje się kropla trucizny: świadomość, że ból powróci. Bądź szczery wobec tych których kochasz. Pokaż swój ból.Cierpienie jest rzeczą równie ludzką jak oddychanie."


Na pewno nie jest to typowa książka i nie mogę jej porównywać do poprzednich części Harry'ego Potter'a.
Jednak w pełni mogę powiedzieć, że zawiodłam się na tej książce. Nie jest najgorsza. Po prostu spodziewałam się czegoś innego. Akcja książki jest strasznie poplątana i ciężko się odnaleźć. Można powiedzieć, że emocje są wyprane, jednak nie w Perwollu tylko w czymś innym.


Dziękuję za uwagę i zapraszam na fb------->
6 komentarzy:

 1. xD Też czytałam i też się trochę zawiodłam. :( Ładny opis. :D /Titka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tutaj można wykorzystać powiedzenie ,,co za dużo to niezdrowo", gdyż poprzednie tomy HP są idealne, ten jest inny i niestety wiele mu brakuje :(
   Dziękuje :)

   Usuń
 2. Niestety ta książka cały czas czeka na mojej liście książek do przeczytania. Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko przeczytać. Jestem jej bardzo ciekawa:)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :D
  https://gosiaandbook.blogspot.com/2017/07/wywiad-z-piorowieczne.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak każdy fan HP. A z listami książek do przeczytania już tak jest, że jak się coś przeczyta to milion książek na to miejsce dochodzi ;)
   Powodzenia ;)
   Chętnie wpadnę :D

   Usuń
 3. Również zawiodłam się na tej książce. A w szczególności na poprowadzeniu wątku z dzieckiem Voldemorta. Spodziewałam sie po tej książce zupełnie czegoś innego. W moim odczuciu fabuła była po prostu przewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami sprawdza sie powiedzenie "co za dużo to niezdrowo"

   Usuń