Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

sobota, 17 czerwca 2017

,,Przełęcz ocalonych"

Czy dzisiaj kierujemy się sercem i naszymi wartościami, nie lecąc na przód i nie robiąc lego co inni? Chyba nie. Gonimy za modą, za nowszym modelem telefonu czy nowocześniejszym samochodem. A gdzie jest miejsce na prawdziwe wartości? Miłość, odwaga, współczucie gdzie to wszystko się podziało???
Starsze od nas osoby mówią często "za naszych czasów", "kiedyś". My to krytykujemy, ale niestety oni mają rację. Za ich czasów świat był lepszy. Nie siedzieliśmy cały czas w komórkach i komputerach, za ich czasów relacje między ludzkie były prawdziwe, dzisiaj to tylko puste słowa na ekranie.

Ale odbiegamy od tematu.

O czym dzisiaj chciałam powiedzieć? Aaaa, o filmie, w którym bohater ma właśnie pewne wartości.

Reżyseria:Mel Gibson.
Główna rola:Andrew Garfield, znany z roli Peter'a Parkera w serii ,,Niesamowity Spider-Man".

Koniec drugiej wojny światowej.Armia amerykańska i japońska cały czas toczą ze sobą wojny o każdy skrawek ziemi.  Celem Amerykanów jest wyspa Okinawa, dzięki której Japonia może ponieść całkowita klęskę.
Wśród wielu tysięcy żołnierzy pojawia się Desmond Doss, inny od wszystkich. Młodzieniec ze względu na swoje przekonania odmawia dotykania broni. Jest wytykany przez innych i prześladowany. Oskarżany o tchórzostwo musi stanąć przed sądem, aby mógł walczyć bez broni.Postawa Doss'a wywarła na mnie ogromne wrażenie, gdyż nasz świat jest tak bardzo inny. Mało kto juz ma swoje własne zdanie, tak odmienne od wszystkich innych. Film sam w sobie jest okropny, ale to na szczęście nie ,,Wołyń".
A widok przystojnego Andrew'a umila nam ten trudny seans.

Informacja o tym, że ten film jest na faktach jeszcze bardziej zmienia nasz punk widzenia, gdyż Desmond Doss faktycznie nigdy nie wystrzelił ani jednego naboju.
2 komentarze:

  1. Kilka razy mieliśmy w planach obejrzeć ten film, ale jakoś nigdy nie było w końcu czasu :) Na pewno jest pełen emocji - tych ważnych, potrzebnych.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam, naprawdę warto wygospodarować 2 godziny na niego :D

      Usuń