Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

środa, 26 lipca 2017

,,Agora"

Zapraszam was dzisiaj na podróż w czasie z Alejandro Amenabar'em i jego aktorami: Rachel Weisz i Maxem Minghella'em aby poznać losy Hypatii i zobaczyć jak rozwijało się chrześcijaństwo.


Hypatia nie jest typową kobietą swoich czasów. Można ją nazwać współczesną feministką.
Była bardziej głodna wiedzy od mężczyzn, była nawet od nich mądrzejsza gdyż nauczała ich.
Chciała wyjść poza stereotypy i ramy, jak Kopernik ruszyć ziemię.
Jednak w środku była typową kobietą, pragnęła miłości, ale ją odrzucała jak rolę matki, żony i kobiety. Żyła samą wiedzą.
Nie była w środku polityki.. Jednak jej wpływ był tak ogromny, że miała wpływ na wielkie wydarzenia. Losy bohaterki są jednostajne dopóki chrześcijanie nie chcą zdobyć Agory. Wtedy wszystko się zmienia.
Nowi władcy nie miłują nauki, uważają ją za zło, za dzieło samego szatana.


Jest to ciekawy film. Może dla niektórych nastolatków niezbyt zrozumiały. Bo jak to można lubić naukę? A co dopiero, jak ją miłować?
Jednak dla głównej bohaterki nie jest to problemem. Nauka stanowi dla niej tlen potrzebny do życia.
A potem wszystko się komplikuje wraz z pojawieniem się chrześcijan.
Tutaj właśnie leci hejt na wiarę większości  społeczności, ale niestety taka jest prawda. Religia ta nie jest doskonała i nigdy nie była. Jednak inne też nie są.
Ktoś mądry, ze sporym doświadczeniem, który tez oglądał ten film, powiedział, że tak będą wprowadzać islam w Europie.
Ale dość tematów politycznych i religijnych. Nad nimi można byłoby się rozchodzić do końca życia, a i tak nigdy nie dojdzie się do sedna.
Chce polecić wam ten film, nie jest nudny, może trochę. Nie jest tez z tych popularnych. Nie jest z tych śmiesznych, ale i tak myślę, że warto go obejrzeć.Fb --------->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/
                          snapchat------>eyesinbooks2 komentarze: