Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

środa, 5 lipca 2017

Gayle Forman ,,Zawsze stanę przy Tobie"

Wiem, że ostatnio trochę ponarzekałam na twórczość Cecelii Ahern.
Dzisiaj opowiem Wam trochę o książce Gayle. Tym razem bez oporów sięgnęłam po to arcydzieło. Uwielbiam twórczość Forman więc nie było to dla mnie problem. Wręcz przeciwnie, przyjemproblemem

Gayle Forman, amerykańska dziennikarka i pisarka. Przed opublikowaniem swojej
 bestsellerowej książki pisała artykuły do takich czasopism jak ,,Seventeen", ,,Cosmopolitan" i ,,Elle".
W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej podróży zainspirowały jej debiutancką książkę. Pisze głównie dla młodzieży.


Przejdźmy do historii Brit. Na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłą nastolatką, którą ozdabiają fioletowe włosy. Jednak pod pozorami, kryją się problemy rodzinne. Ojciec, macocha i ich małe, nowe dziecko.
Jej prawnej opiekunce nie pasuje późne wracanie z koncertów, na których Brit wraz ze swoim zespołem występuje. Brit nie jest typową nastolatką, która ślepo patrzy system i idzie za nim, ale przez to często pakuje się w kłopoty. Naraża się nowej żonie ojca, przez co ona mobilizuje jej opiekuna i wywożą ją do ośrodka terapeutycznego Red Rock, w którym podobno leczy się "zbuntowane nastolatki". Niestety placówka ta nie jest zbyt dobrze wyposażona i zawiera "specjalistki" bez żadnych kwalifikacji.
,,Świat jest pełen potworów,
choć trudno je zobaczyć,
nie mają kłów, krwawych szponów,

wyglądają jak każdy."
Życie w ośrodku nie jest do przetrwania dla żadnej dziewczyny, a samej nic się nie osiągnie. Potrzebna jest współpraca, czemu sprzyja poznanie przez Brit 4 wspaniałych dziewczyn V, Baby, Marthy oraz Cassie.
Razem mogą osiągnąć wiele.
,,To ty decydujesz. Ty wybierasz swój los."


Jak już mówiłam dzisiaj będzie pogodnie. Bardzo spodobała mi się ta książka jak i poprzednie tej autorki. Szybko się czyta, może nie jest zbytnio przyjemna, gdyż ciężko się czyta takie rzeczy. Jednak książka jest pełna optymizmu co wpływa też na czytelnika.

Może ta recenzja nie jest zbyt długa, ale postaram się by następne nie przypominały tylko jednej zapisanej karki papieru. A książkę jak najbardziej polecam i gorąco zachęcam do jej przeczytania.


,,W najczarniejszej godzinie,
gdy masz już dosyć walki,
kiedy cię siły opuszczą
i już nie widzisz jasno,
kiedy pragniesz się poddać,
pozwolić, by ogarnął cię mrok,
obejrzyj się przez ramię,

stoję za tobą o krok."


Fb----------->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz