Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

poniedziałek, 24 lipca 2017

Federico Moccia ,,Wybacz, ale chcę się z Tobą ożenić"

Było już ,,Wybacz, ale będę Ci mówiła skarbie". Dzisiaj omawiamy drugą część. Gdy zobaczyłam kontynuację, wiedziałam, że ją przeczytam, pomimo, że uważałam ją za niepotrzebną, gdyż pierwsza była po prostu idealna, zakończenie, któremu zmiana czy kontynuacja nie jest do niczego potrzebna.


Federico Moccia włoski scenarzysta filmowy, a także reżyser i pisarz.
Niestety autor nie jest chwalony za swoją twórczość. Krytycy w tym duża część młodzieży oskarżają go o zbyt banalne i nawet wulgarne treści. We Włoszech  zaobserwowano ruch "antymoccianizmu", który charakteryzuje się krytykowaniem twórczości Mocci. Sporo osób uważa, że ogłupia młodzież. Ale gdyby każdy tak uważał, jak pisarz odniósłby tak ogromny sukces?

Kiedyś, obiecał sobie, że zanim skończy trzydziestkę napisze swoją pierwszą książkę. Udało mu się jednak żadne wydawnictwo nie chciało się podjąć wydania ,,Trzy metry nad niebem".

 Więc pisarz podjął się ją wydać na własny koszt. Trzy lata później książka zostaje odkryta i wydana, odnosi niesamowity sukces. W 2006 roku wychodzi kontynuacja ,,Tylko Ciebie chcę", która również zdobywa sławę. Autor tworzył też własne scenariusze do ekranizacji własnych powieści.Nikki i Alex są szczęśliwą parą. Wydaje się, że są idealni. Lecz Alex pragnie czegoś innego-małżeństwa.
Dziewczyna nie jest pewna czy od teraz chce być czyjąś żonę.
,,Ceną za niezależność jest wolność, a wolnym można być tylko wtedy , kiedy jest się uczciwym wobec samego siebie i człowieka, który kiedyś cię kochał."
Właśnie zaczęła studia na uniwersytecie, gdzie poznaje nowe osoby, zawiera przyjaźnie, żyje jak osoba w jej wieku. No i jest szansa na związek z pewnym młodym chłopakiem, ale co z Alexem?


Dzisiaj krótko, gdyż nie chcę za bardzo streszczać pierwszej jak i drugiej części. W każdym razie jest to książka, którą szybko i przyjemnie się czyta dobrze się bawiąc. 
Uwaga nie jest zwrócona tylko na Nikki, lecz także na jej przyjaciółki, które też przechodzą problemy w swoich związkach.
,,Przyjaciółki są jak druga rodzina. Trzeba w nie wierzyć. Angażować się. Dbać o relacje. Odświeżać je. Próbować przejść przez życie, nie tracąc ich po drodze."
,,Ale życie takie właśnie jest. Kiedy najmniej się tego spodziewasz, kiedy przestałaś już o tym myśleć i nie sądziłaś, że to jest ten moment, coś się wydarza."
fb-------->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/
                      Snapchat--->eyesinbooks
4 komentarze:

 1. Ile zajmuje Ci pisanie takiej jednej recenzji? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 15 do 40 minut :) Zależy od poziomu rozproszenia ;)

   Usuń
 2. Co prawda oglądałam pierwszą część filmu, ale myślę, że książka jest jeszcze fajniejsza. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze filmu nie oglądałam. Mam zamiar, ale niestety czasu brak :(

   Usuń