Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

poniedziałek, 3 lipca 2017

,,PS Kocham Cię", czyli jednym słowem bestseller Ahern

Milion razy słyszałam o twórczości Cecelii Ahern, która jest oceniana jako rewelacyjna, świetna, idealna itp. Jednak po przeczytaniu ,,Love, Rosie" byłam mocno zawiedziona. Jednak postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę i przeczytać jedno z  jej największych dzieł, czyli ,,PS Kocham Cię"

Jak już wspomniałam Cecelia jest podobno autorką wielkich dzieł, jednak moim zdaniem jej książki są zbyt mocno wychwalane i promowane. Oprócz jednej, ale to innym razem. 
Irlandzka pisarka, która debiutowała powieścią, którą dzisiaj omawiamy.
Także producentka serialu komediowego telewizji ABC ,,Samantha who?"


Przejdźmy już do treści. Zapoznajcie się z historią Holly, która po śmierci męża nie wie co ma ze sobą zrobić. Zupełnie się załamuje. 
,,Podobno nic nie trwa wiecznie, ale ja mocno wierzę w to, że czasami miłość trwa nawet wtedy,kiedy ukochana osoba odejdzie."
Jej mąż Gery był jej całym światem od nastoletnich lat, spędzali ze sobą mnóstwo czasu, w końcu się pobrali.
,,Mieli bardzo prosty plan: być razem do końca życia."
 Jednak ich życie zatruła choroba mężczyzny. 
Przezorny Gerry, wiedział, że jego żonie będzie się trudno pozbierać, więc zostawia jej listę rzeczy do zrobieni, na cały rok. Jednak Holly będzie dostawała jedną kopertę w miesiącu.
Razem z momentami wkurzającą rodziną, idealnymi przyjaciółkami i pozostawioną listą jej męża będzie próbowała przebyć żałobę.


Pomimo mojej wcześniejszej słabej opinii o twórczości Ahern książka mi się bardzo spodobała. Jest jedyna w swoim rodzaju, rozśmiesza, zmusza do myślenia i co najważniejsze pozwala uwierzyć w lepsze jutro. 
Cecelia dobrze wie jak napisać książkę, która pomimo tragedii w niej zawartej nie zmusza do płaczu i smutku, lecz do śmiechu i zmiany swojego życia na lepsze.


Jak już wcześniej to ujęłam książka jest świetna i jest naprawdę godna przeczytania, nie tak jak ,,Love, Rosie". Przyznaję się, że ta recenzja jest nieco chaotyczna, zawiera pozytywne i negatywne zdanie co do autorki. Jednak mam nadzieję, że zrozumiecie co chciałam przekazać.,,Fruń do księżyca, a jeśli ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd"

fb----->https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/

5 komentarzy:

 1. czytałam! książka pomimo, że pojawia się w niej dużo smutku, jest jakaś taka słoneczna- napawa optymizmem. Próbowałam obejrzeć film, po przeczytaniu książki.... 3 próby- dramat- nie byłam w stanie tego oglądać.... szary, smutny....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, książka idealny. Film? Nie wiem. Próbowałam oglądać, ale coś nie wyszło

   Usuń
 2. Mnie się film bardzo podobał. Książka również .

  OdpowiedzUsuń