Polecany post

Remigiusz Mróz ,,Ekspozycja"

Tytuł: ,,Ekspozycja" Autor: Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Liczba stron: 480 Data wydania: 12.08.2015 r. Czasami ludzie są ki...

środa, 12 lipca 2017

Federico Moccia ,,Wybacz, ale będę Ci mówiła skarbie"

O tej książce chodziło wile plotek, a to że jest nudna, przewidywalna, nieciekawa, ale też słyszałam, że jest dobra, intrygująca, zniewalająca.
 Jak było naprawdę nie widziałam. Ile czytelników tyle opinii.
Więc sama postanowiłam ją przeczytać. A do tego jeszcze ten niesamowity autor, z którego nie mogłam nie spotkać się ponownie.


Federico Moccia włoski scenarzysta filmowy, a także reżyser i pisarz.
Niestety autor nie jest chwalony za swoją twórczość. Krytycy w tym duża część młodzieży oskarżają go o zbyt banalne i nawet wulgarne treści. We Włoszech  zaobserwowano ruch "antymoccianizmu", który charakteryzuje się krytykowaniem twórczości Mocci. Sporo osób uważa, że ogłupia młodzież. Ale gdyby każdy tak uważał, jak pisarz odniósłby tak ogromny sukces?

Kiedyś, obiecał sobie, że zanim skończy trzydziestkę napisze swoją pierwszą książkę. Udało mu się jednak żadne wydawnictwo nie chciało się podjąć wydania ,,Trzy metry nad niebem".
 Więc pisarz podjął się ją wydać na własny koszt. Trzy lata później książka zostaje odkryta i wydana, odnosi niesamowity sukces. W 2006 roku wychodzi kontynuacja ,,Tylko Ciebie chcę", która również zdobywa sławę. Autor tworzył też własne scenariusze do ekranizacji własnych powieści.
Przejdźmy już do treści.Nikki wydaje się być zwykłą nastolatką, jednak razem z przyjaciółkami tworząc własne towarzystwo bardzo energiczne znane są jako Fale. Dziewczyny niedługo mają zdawać maturę. Jednak się tym nie przejmują, korzystają z każdej chwili. Nie myślą o skutkach, żyjąc bawią się w najlepsze.
,,Życie się kończy, gdy przestaje się je przeżywać.”
Pewnego dnia Nikki jadąc do szkoły na skuterze ulega wypadkowi, w którym również ponosi skutki trzydziestosiedmioletni, przystojny Alex. "Chłopak", którego niedawno bez żadnego konkretnego powodu porzuciła wieloletnia narzeczona. W jego życiu nadchodzi czas próby, trudny okres w pracy, wielka, kampania od której zależy czy nie wyjedzie z miasta. A do tego jeszcze młoda dziewczyna, która lekko mówiąc narzuca mu się, ale czy jemu to tak bardzo przeszkadza?
,,Miłość nie jest jak rachunek, który trzeba uregulować, nie daje niczego na kredyt i nie chce słyszeć o rabatach”
A może mu jakoś pomoże? Oboje przewracają swoje życie do góry nogami. Ale, zawsze jest jakieś "ale". Tym razem całkiem spore. Alex jest sporo starszy od Niki, jest prawie w wieku jej ojca.Książę szybko i przyjemnie się czyta jest idealnym oderwaniem się od kryminałów. Jest w niej pełno śmiesznych momentów, które rozbrajają czytelnika do łez.
Akcja roztacza się szybko i sprawnie, dopieszczając czytelnika. Jednak można dostrzec zwroty wydarzeń, które wydają się proste, aż wręcz potrzebne. To sprawia, że książka wydaje się nudna i przewidywalna. Książka jest idealna dla nastolatek, które chcą znaleźć się w bajce i wieść idealne życie.


,,Bo miłość to nie jest i nie może być zwykłe uczucie. To nie przyzwyczajenie ani życzliwa troska. Miłość to szaleństwo, to serce, które wali jak szalone, światło, które spływa wieczorem wraz z zachodem słońca, chęć poderwania się z łóżka nazajutrz, tylko po to, by spojrzeć sobie w oczy.”fb---->
https://www.facebook.com/Zapiski-Isi-186967345042783/4 komentarze:

  1. Ciekawie �� Podoba mi się �� /Titka

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę te książki często na promocji, ale nigdy nie udało mi się po nie sięgnąć. Po Twojej recenzji z chęcią przeczytam- może zostanę jego fanką? ;)

    OdpowiedzUsuń